Kołysanki dla dzieci – dlaczego są tak ważne

jak uśpić dziecko kołysanki dla dzieci

Słyszymy słowo kołysanka i od razu pojawia się uśmiech na naszej twarzy. Wspomnienie z dzieciństwa, odległe, ale jakże miłe. Kołysanki dla dzieci pozostają w sercu na całe życie. Budują relację z rodzicami od pierwszych chwil życia, wyciszają, usypiają, ale też rozwijają. Rola tych prostych słów i dźwięków jest nieoceniona. Dlatego swoim dzieciom także powinniśmy śpiewać je jak najczęściej. Dowiedz się, dlaczego warto śpiewać kołysanki dla dzieci.

Niezwykła moc kołysanki dla dzieci — na dobranoc

Kołysanka dla dzieci ukołysze do snu. Prosta, rytmiczna melodia i powtarzające się słowa rymowanego tekstu. Nic skomplikowanego, a jednak trafia prosto w serce zarówno dzieci, jak i rodziców. Każdy dzień może nam przynieść inne wydarzenia, wiele nowych wrażeń pojawia się w życiu dziecka, dlatego wieczór powinien być chwilą wytchnienia i ukojenia. Dobrze, gdy niektóre czynności, przygotowujące do snu, regularnie się powtarzają.  Dzięki codziennym rytuałom związanym z zasypianiem, dziecko czuje się bezpiecznie, szybciej  zasypia i lepiej śpi.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Kilka zwrotek “Aaa kotki dwa” albo “Z popielnika na Wojtusia” pozwoli uspokoić myśli i reguluje ciśnienie krwi. Jednostajne, spokojne, śpiewane kołysanki dla dzieci na dobranoc, pomogą poczuć się komfortowo i ukołyszą do snu.  Codzienne zasypianie przy dźwiękach piosenek dla dzieci, w tym kołysanek będzie także zacieśniało relacje między maluszkiem a mamą i tatą.

Piosenki dla dzieci — kołysanki stymulują rozwój

Kołysanki dla dzieci rozwijają wszechstronnie. To właśnie ekspozycja na muzykę, w tym na dźwięki płynące z kołysanki dla dzieci, będzie stymulowała mózg dziecka do pracy, co zaprocentuje w przyszłości umiejętnościami w zakresie przyswajanie wiedzy. Słuchanie kołysanek dla dzieci na dobranoc rozwija pamięć i koncentrację oraz wzbogaca słownictwo, i pomaga w nauce mowy. Warto, by dziecko od pierwszych chwil osłuchiwało się z muzyką, w tym z kołysankami dla dzieci. Kształtują one bowiem poczucie rytmu oraz słuch muzyczny. Jeśli sami nie chcemy lub nie możemy śpiewać piosenek dla dzieci — kołysanek, można przynajmniej sięgnąć po pomoc w postaci nagrań Mp3, czy dostępnych w Internecie.

Kołysanki dla dzieci — śpiewaj już brzuszkowi

Warto rozpocząć naszą przygodę ze śpiewaniem kołysanek dla dzieci na dobranoc, już w ciąży. Naukowo udowodniono, że muzyka ma wspaniały wpływ na rozwój dziecka już na etapie prenatalnym. Śpiewanie piosenek dla dzieci, kołysanek, pomaga maluszkowi nawiązać relację z mamą już od pierwszych miesięcy ciąży. Brzuszek będzie reagował na dźwięki z zewnątrz już od 4 miesiąca.

Z jednej strony, maluch przyzwyczaja się do głosu mamy. Ponadto śpiew stymuluje rozwój dziecka i uspokaja. Co więcej, przyszła mama, śpiewając regularnie, o stałych porach, może przyzwyczaić maleństwo, do rytuału zasypiania, który będzie wprowadzała zaraz po porodzie. Nie bez znaczenia jest również wpływ śpiewu mamy na jej samopoczucie. Ponadto regularne ćwiczenie przepony, a co za tym idzie prawidłowego oddechu, może pomóc w trakcie porodu.

Brak w magazynie
Od 149.00 
Oceniony 4.91 na 5 na podstawie 22 ocen klientów
(22 opinii)
4.91 na 5
(22 opinii)
HIT
przeglądaj ulubione
Brak w magazynie
Od 159.00 
Oceniony 4.92 na 5 na podstawie 13 ocen klientów
(13 opinii)
4.92 na 5
(13 opinii)

Kołysanki dla dzieci na dobranoc — ukojenie nie tylko dla dziecka

Po całym dniu, który zwłaszcza w życiu młodych rodziców, bywa trudny, kołysanka, choć śpiewana z przeznaczeniem dla dzieci, uspokaja także śpiewającego. Nucąc spokojną melodię, o prostej, aczkolwiek bardzo miłej treści, sami wyciszamy się. Możliwość utulenia maluszka i zaśpiewania mu na dobranoc koi wszystkie nerwy i pozwala zapomnieć o codziennych problemach. To z kolei dodatkowo wycisza nasze maleństwo, które świetnie wyczuwa nasze emocje. Śpiewając dzieciom kołysanki na dobranoc, dbamy o bliskość i okazujemy miłość. Dzieci są świetnymi odbiorcami, więc nie powinniśmy wstydzić się i obawiać, że nie wszystkie dźwięki brzmią idealnie czysto. Nasze pociechy nawet tego nie zauważą. Z pewnością natomiast będą szczęśliwe, że poświęcamy im czas i tulimy je do snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *